|
You are here:
|
Press ReleasesMedia ResourcesDocumentation |
Energetická univerzita pro další úspory elektrické energieMá neobvyklé zaměření, ale celospolečensky prospěšný cíl zvýšit odbornou úroveň přihlášených účastníků pořádaných vzdělávacích kurzů.
Energetická univerzita, kterou založila a nyní představila společnost Schneider Electric, celosvětový specialista na energetický management, má nezávisle na jednotlivých prodejcích zvýšit znalosti firem i běžných spotřebitelů o efektivním využívání energií. Je založena na myšlence osvědčených dálkových (e-learningových) kurzů, které může absolvovat pestré spektrum zájemců. Například firemní účastníci si touto cestou mohou rozšířit své znalosti i poznatky o optimálním využívání nejrůznějších elektrických zařízení, které mohou napomoci k racionálnějšímu rozhodování při řešení konkrétních úkolů a aplikací. Zvýšená odborná úroveň se bezesporu firmám vrátí i ve snížení nákladů, vynaložených na jednotlivá zařízení.
Každý online kurz lze obvykle dokončit během hodiny. Podmínkou je počítač připojený k internetu. Rychlost učení si účastníci mohou přizpůsobit svým potřebám, pokroky si mohou měřit v doprovodných kvízech, které také slouží k přípravě na certifikační zkoušku. Certifikace dokládá, že uživatel má ucelené znalosti o energetickém managementu a dokáže nezávisle zvládnout osvětu o energiích, řešit problémy a navrhovat potřebná opatření.
Kurzy Energetické univerzity nepropagují jednotlivé produkty, ale zaměřují se na klíčové koncepty a nejlepší postupy, které jsou nutné pro dosažení vysoké úrovně znalostí v této oblasti. Na jejich přípravě a tvorbě se podíleli odborníci ze všech společenských oblastí. V případě, že poptávka po nových technologiích a znalostech poroste, je Energetická univerzita připravena svou nabídku rozšířit o další témata.
V současné době je v nabídce 11 kurzů, k nimž mimo jiné patří „Základy a ekonomika energetické účinnosti“, „Přehled programu pro certifikované poradce“, „Technologie alternativní tvorby energie“, „Účinnost datových center - snižování spotřeby energie“, „Základy osvětlení pro energeticky účinné aplikace“ a další.
“Nejedná se o lokální záležitost, zaměřenou pouze na určitou zemi či oblast, ale má prakticky zájemcům po celém světě umožnit přístup k tomuto typu vzdělání“, říká v této souvislosti senior viceprezident divize Energy and Solution University společnosti Schneider Electric, Paul Hamilton. A generální ředitel poradenské firmy ARC Advisory Group, Andy Chatha, doplňuje: „Je známou skutečností, že firmy mohou lépe dosáhnout energetických úspor právě prostřednictvím vzdělání a informovanosti. Podaří-li se to i v tomto případě, pak záměr založit
univerzitu s tímto nevšedním zaměřením bude naplněn“.
Další údaje o Energetické univerzitě, jejím zaměření a výukových programech, jsou dostupné na adrese www.myenergyuniversity.com.
O společnosti Schneider Electric Společnost Schneider Electric, celosvětový specialista na energetický management, podniká ve více než 100 zemích. Nabízí integrovaná řešení napříč různými segmenty trhu. Zaujímá přední pozici v energii a infrastruktuře, automatizovaných systémech pro budovy a datových centrech a sítích. Silnou pozici má také v domovních elektroinstalacích. Firma má 114 000 zaměstnanců. V roce 2008 dosáhla tržeb 25 miliard dolarů díky aktivnímu odhodlání pomáhat jednotlivcům i organizacím pod heslem „Získejte co nejvíc ze své energie“.
Více informací lze získat na www.schneider-electric.com
Kontaktní osoby:
Ivan Habovčík APC by Schneider Electric
Jitka Cenková 21 EURO, s. r. o. |